Tarihçemiz

kİHMED LOGO

KİHMED

(Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği)

 

Bir Sevdadır İmam Hatip’li Olmak.

Tufan Olup Gönüllere İman Işığını Yaymaktır.

Bazen Sel Olup Kendini Aşmak,

Bazen de Rahmet Damlalarına Dönüşerek Cenneti Sulamaktır.

Sözü Yalandan Arındırmaktır.

Attığı Her Adıma, Aldığı Her Nefese Şükretmektir.

  

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (KİHMED) insanlığın huzuru, inançlı bir nesil yetişmesine ve ülkemizin kalkınmasına hizmet etme şuuru ile hareket etmektedir. Bu şuuru hayatının mihenk noktasına oturtmuş bir grup idealist imam hatip mezunu tarafından 1987 yılında kurulan ve 25 yılı aşan geçmişi ile çok önemli hizmetlere imza atan KİHMED Kocaeli’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Geçmişten günümüze birçok önemli isim KİHMED çatısı altında imam hatip camiasına önemli hizmetler sundu.  Bu vesile ile Derneğimizin kurucuları; Ahmet Seymen, Mehmet Hamdi Nam, Recep Aslan, Yusuf Bahçeci(Merhum), Ahmet Pay, Osman Sabri Keskin, Ali Ersin Saraçoğlu’nu, eski başkanlarımız Ahmet Seymen, Mahmut Emekli, Bahattin Kalyoncu, Salih Erkan, Salim Tekoğul ve Zafer SEVİL’e yaptıkları hizmetlerden dolayı bir kez daha şükranla anıyoruz.

 

40 yılı aşan tarihi ile Türkiye’nin en büyük imam hatip liselerinden biri olan İzmit İmam Hatip Lisesi’nin bünyesinden çıkan ve on binlerce mezunun destek verdiği KİHMED kurumsal kimliğini tam anlamı ile sağlayarak geçmişinden ve geleneklerinden aldığı güçle, geleceği inşa etmek ve atinin gül bahçelerinde ülkesine ve tüm insanlığa kurtuluş müjdesini ulaştıracak bir nesil yetiştirmenin derdi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Binlerce kişinin katıldığı etkinliklere imza atan KİHMED Kocaeli halkının ve imam hatip mezunlarının gönlünde taht kuran önemli çalışmaları ile beğeni topluyor. Kocaeli’nin  ilçelerinde bulunan imam hatip liseleri ve dernekleri ile de güç birliği oluşturarak her yıl birçok önemli faaliyet ile camiayı buluşturuyor.  

 

KİHMED haftalık ve aylık konferanslar, Aşura Proğramı, bayramlaşma etkinlikleri ve Geleneksel Mezun Günlerinin yanı sıra mezun öğrencilere burs yardımı, mezunlardan ihtiyaç sahibi olanlara erzak yardımı gibi sosyal faaliyetlere de imza atarak etkinlik zincirini her geçen gün geliştiriyor

  

İmam Hatip Liselerinden ülkesine faydalı, aslını ve neslini bilen donanımlı gençlerin yetişmesi ve varlık sebebimiz mezunlarımıza hizmet etme gayreti ile çok daha önemli projelere imza atmanın arifesinde KİHMED olarak İmam Hatip Liseleri bünyesinde faaliyetlerini sürdüren okul aile birliklerimiz, yaptırma ve yaşatma derneklerimiz ilçelerimizde faaliyet gösteren derneklerimiz ve okul yönetimlerimiz ile birlikte bir ve beraber olmanın çalışmalarımızı bir adım öteye götürmek için çok önemli olduğuna inanıyor, bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Bu çalışmalarda emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

 

KİHMED Yönetim Kurulu

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org