BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK’ın KİHMED Ziyareti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Demokrasinin asla ve asla bombalarla, silahlarla rehin alınmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi ifade ediyorum” dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği(KİHMED) tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Programda yaptığı konuşmasında HDP’nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamaya değinen Bakan Işık, “Demokrasinin asla ve asla bombalarla, silahlarla rehin alınmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.
KİHMED tarafından düzenlenen kahvaltılı programa katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık burada bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Işık konuşmasında, “Özellikle bizim muhafazakar camiada yeni bir oy vermeme modası türemiş. Birbirlerine ‘Sandığa gitmeyin’ diye mesaj atıyorlar. Türkiye’de muhafazakar insanların sandığa gitmemesi en fazla İsrail’i sevindirir. En fazla milli değerleri aşındırmak isteyen güç merkezlerini sevindirir. Bu kazanımlara sahip çıkmak, bu kazanımları daha da ilerletmek için, bu kazanımların ülkeye hediye edilmesinde, ülkenin bu kazanımları elde etmesinde rol alan insanları da desteklemek durumundayız” dedi.
Türkiye’de teknoloji adına atılan hamlelerin önceki dönemlerde hep engellendiğini belirten Işık, “Merhum Nuri Demirağ’ın uçak projesine bugünkü hükümet olsaydı ve destek verseydi bugün Türkiye, kesinlikle teknolojide dünya devi bir ülke olurdu. Çünkü uçak teknolojisi bütün yüksek teknolojilerin üretiminde kritik sektör. Ama ne yaptılar? Bu adam yarın bir parti kurar, bizim başımıza bela olur diye bir uçak kazasını bahane ederek merhum Nuri Demirağ’ı batırdılar. Bugün de özellikle Ak Parti’nin yükselişini engelleyip, tekrar ülkeyi bir koalisyon dönemine götürmek isteyen zihniyet birebir aynı zihniyettir. Bu hiç değişmiyor. Belki aktörleri değişiyor ama bu mücadelenin zihniyeti hiç değişmiyor. Bugün bizim verdiğimiz en büyük mücadelelerden biri milli üretim mücadelesidir. İmam Hatiplere düşmanlık yapan anlayışlar yerli, milli değerlere düşmanlık yapan anlayış aynı, bu milletin özgüven içerisinde kendi yerel markalarını, yerel üretimini yapmasına karşı olan anlayış da bire bir aynı. Bu anlayışa karşı mücadelenin aslında belki de en önemli günlerinden biri de yarın, 7 Haziran seçimleri” diye konuştu.
HDP’nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamaya da değinen Bakan Işık, “Ülkemizin bugünkü noktasında ülkemiz için bir proje olarak hazırlanan siyaset mühendisliğine bizim dur dememiz gerekiyor. Bugün ülkemizi tekrar koalisyon ortamına götürmekle ilgili çok büyük bir gayret var. Dünkü Diyarbakır’da ki patlama, orada ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum, oradaki patlamayı şiddetle telkin ediyorum. Demokrasinin asla ve asla bombalarla, silahlarla rehin alınmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi ifade ediyorum. Ama biliyorum ki o patlama bile bu projenin bir parçası. O patlama ile insanların iradelerine ipotek konulmak isteniyor. İşte bu noktada yarın önemli bir gün. Sizlere bu noktada bugüne kadar göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yarın inşallah ülkemiz için çok güzel, hayırlı bir gün olur” şeklinde konuştu.

 

http://www.milliyet.com.tr/bilim-sanayi-ve-teknoloji-bakani-fikri-kocaeli-yerelhaber-826251/

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org