CHP İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİMİZ

KİHMED Yönetim Kurulu olarak Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’na nezaket ziyaretinde bulunduk.

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği(KİHMED) Başkanı Sebahattin Yamak ve yönetim kurulu üyeleri CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarete, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak’ın yanı sıra KİHMED yönetim kurulu üyeleri de katılım gösterdi. KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak Cengiz Sarıbay’a çiçek takdim etti.

SARIBAY: BİRBİRİMİZİ ANLAMALIYIZ

Ziyarette konuşan Sarıbay, “Ben meslek yaşamımda siyasi yaşamımda da her zaman yumuşamadan, birbirimizi sevmekten, birbirimizi anlamaktan yana olduğumu her şart altında göstermeye çalışıyorum. Tabi biz İmam Hatiplerle rakipmişiz gibi algılanıyor aslında hiç alakası yok. Hepimiz bu milletin çocuklarıyız. Sizinle irtibat kuramadık ama inşallah sizin bu hareketiniz bir vesile olur. Bundan sonra bu irtibatlarımız daha anlaşılır ve daha iyi şekilde devam eder ve ben bundan mutlu olurum. Ülkemizin İzmit dâhil mahallelere köylere doğru bu yumuşamaya ihtiyacı olduğunu hissediyorum çünkü insanlar gergin. Farklı düşünsek bile birbirimizi daha iyi anlamalıyız.

YAMAK: AYRIŞMANIN ANLAMI YOK

KİHMED başkanı Sabahattin Yamak konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz imam hatipli olduğumuz için, bir sivil toplum kuruluşu olduğumuz için toplumun bütün katmanlarıyla birlik halinde olmalıyız. Aynı zamanda tüm siyasi partilerden mezunlarımız var aynı zamanda bu partide şehre yıllarca hizmet eden ağabeylerimiz var bu manada sizler bu memleketin işleyişinde söz sahibi olduğunuz için bizler de bu irtibatımızı korumak adına böyle bir ziyarette bulunduk. Ama inşallah birbirimizi anlama adına en temel prensiplerimizle hareket ederek ortak olduğumuz noktalarda biz 10 tane şey saysam emin olun 5 tanesinde sizinle ortak oluruz. Ama bu farklı olduğumuz 5 konuyu gündemde tutup da ayrışmanın anlamı yok.

İMAM HATİPLİLERİN CİDDİ KATKISI VAR

Bizler aynı kentte yaşıyoruz Kocaeli küçük bir şehir. Bizler birlikte sokakta yürüyoruz. Aynı yerlerde alışveriş yapıyoruz. Yani bu insani şeyler bu bağlamda bugünkü ziyaretimiz hayırlı olur biz imam hatipler geçmişte olan sıkıntılarla inşallah bu etkileşimlerle bundan sonra geleceğe daha iyi bakarak birbirimizin kösteği değil de düştüğü zaman kaldırıp beraber yol yürüyebileceğimiz kurumlar olmalıyız. Yaşadığımız bu u coğrafyadaki sıkıntıları görünce biz imam hatiplerin daha da anlaşılması gerektiğini düşünüyoruz. Coğrafyamızda merdiven altı dediğimiz görüşlerden dolayı birçok sıkıntı yaşanmakta. Ama imam hatiplerimizden bu tür ayrıştırıcı, uç fikirlerin gelişmesini engelliyor. Bugün İŞİD Türkiye’de rahat rahat hareket kabiliyeti bulamıyorsa ve benzeri Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılar cereyan etmiyorsa İmam hatiplerin buna ciddi katkısı var” dedi.

image image

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org