Şehitlerimize Kuran Tilaveti

KİHMED, Hakkari ve Iğdır’da şehit olan ve vatan için şehit düşmüş tüm asker ve polislerimiz için Kuran-ı Kerim okuttu

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (KİHMED) son günlerde artan terör olaylarında şehit olan ve bugüne kadar vatan için şehit düşmüş tüm asker ve polislerimiz için SEKA Park alanı içinde bulunan dernek binasında Kuran-ı Kerim okuttu. Kuran Tilavetinde KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, KİHMED eski Başkanı Zafer Sevil, SP eski il yönetim kurulu üyesi Hüseyin Kanca ve dernek üyeleri katıldı.

 

SAĞDUYUMUZU HAYKIRMALIYIZ

Tilavet öncesi konuşma yapan KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, ”Ülkemizin zor günlerden geçtiği bir dönemdeyiz. Kardeşliğimiz ve birliğimiz hedef alınıyor. Ümmet bilinci olarak meselelere yaklaşan bizler bir ve diri olalım istedik. Bizler sorumluluğun bilinci olarak yanımızda kimler varsa sağduyumuzu haykırmalıyız. Oyuna gelmeyelim kardeşliğimizi koruyalım diyoruz” dedi.

 

İKRAM VERİLDİ

Kuran tilavetini Yrd. Doç. Dr. İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ramazan Şahan, Yeni Mahalle Oğuz Camii Müezzini Hafız Abdüllatif Çetin, Uganda’dan gelen üniveriste öğrencisi Hafız Hasan Ali Bulafu, Türkiye Kuran-ı Kerim Okuma Türkiye Birincisi, İmam Hatiplerden Ahmet Yıldıran Hoca okudu. Duayı ise KİHMED eski Başkanı Zafer Sevil yaptırdı. Kuran-ı Kerim sonrası katılımcılara ikram veridi.

http://m.bizimkocaeli.com/haber/guncel/kihmedden-sehitlerimize-kuran-tilaveti/141179.html

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org