KİHMED’den Mısır’a mektup

Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği, Mısır’da vatana ihanet, casusluk, cinayet gibi suçlardan yargılanan Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin beraat etmesi için Mısır’ın yetkili makamlarına mektup gönderdi.

Mısır’ın eski Devlet Başkanı Muhammed Mursi, ülke yönetimini kaybettikten sonra tutuklanmıştı.  Vatan hainliği,  casusluk ve cinayetin de aralarında oldukları ek çok suçtan yargılanan Mursi hakkında yargı idam kararı vermişti. Taraftarlarının karış çıktığı bu karara, Türkiye’den de tepki gösteren kesimler oldu. Bunlardan biri de Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (KİHMED) dün İzmit PTT önünde toplanarak basın açıklaması yaptı ve ardından Mısır Cumhurbaşkanlığı’na ve bakanlıklara mektup gönderdi.

 

“BÜYÜK ÜZÜNTÜ VE ENDİŞE İÇERİSİNDEYİZ”

Basın açıklamasını KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, “Bizler, Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilen idam kararları karşısında büyük bir üzüntü ve endişe içerisindeyiz. Bu kararların hukuksuz olduğunu ve adaletin bir an önce tecelli etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sizin El – Ezher gibi kadim bir ilim merkezine ev sahipliği yapan, hala fikir dünyamızı besleyen büyük müttefikler yetiştirmiş Mısır’ın idarecisi olarak, bir zamanlar ülkemizde misafir ettiğimiz Mustafa Sabri Efendilerin, Mehmet Akif’lerin mirasçısı biz ilim yolcularının sözlerini dikkate alacağınızı ümit ediyoruz” dedi.

 

“HÜKÜM ALLAH’INDIR”

Yamak, “Bizler, Türkiye’nin ümmet sevdalısı gençleri olarak, sorumluluğumuz gereği sizi adalete, hakka ve insafa davet ediyoruz. İnanıyoruz ki bir gün devran dönecek, bu zulüm çarkı kırılacak ve hak yerini bulacaktır. Allah’ın vaadinin gerçekleştiği o gün, bizler mazlumlara el ele, zalimlerin acı sonuna şahit olacağız. Ve şimdi, çağları aşan bir idrakin inanmış sesiyle diyoruz ki : Hüküm Allah’ındır” şeklinde açıklama yaptı. Sloganların eşlik ettiği konuşmanın ardından dernek üyeleri PTT’ye girerek mektuplarını Mısır’a postaladı. Hilal GÜDÜCÜ

 

http://www.kocaeligazetesi.com.tr/kihmedden-misira-mektup-640841h.htm

11402980_10206191037448103_6005866945251431730_n

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org