İmam Hatipliler’in İftarına yoğun İlgi

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği, geleneksel hale gelen mezun günü ve iftar etkinliğinin yirmi sekizincisini Seka Park Kültür alanında gerçekleştirdi

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği, geleneksel hale gelen mezun günü ve iftar etkinliğinin yirmi sekizincisini Seka Park Kültür Alanı’nda gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Sabahattin Yamak ve yönetim kurulu önderliğinde gerçekleştirilen iftar programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediye başkanvekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Tahir Büyükakın, Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, İlçe Başkanı Zafer Mutlu, Derince İlçe Başkanı Halil İbrahim Kayın ve İmam Hatip Lisesi mezunları ve aileleri katılım gösterdi. Cami hocası Recep Çalışkan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte katılımcılar ezan ile birlikte oruçlarını açtı. Programda konuşma yapan dernek başkanı Sabahattin Yamak, “Bugün geleneksel iftar programımızın yirmi sekizincisini gerçekleştiriyoruz. Destek ve aramıza katılan değerli büyüklerimize ve sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. İmam Hatiplilerin bu ülkede ne denli önemli işler yaptıklarının farkındayız. Allah birlik ve beraberliğimizi daim kılsın” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak ise konuşmasında, “KİHMED yönetimine ve üyelerine teşekkür ediyoruz. Bu tür birliktelikler içerisinde bulunduğumuz ay itibariyle de ayrı bir önem taşıyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” diyerek yönetim kurulu ve üyelere teşekkür etti.

 

imam-hatiplilerin-iftarina-yogun-katilim-135356

 

‘İMAM HATİPLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ’

Zekeriya Özak’ın ardından kürsüye çıkan AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Kocaeli İmam Hatip Lisesi mezunlarının düzenlemiş olduğu etkinliğe hoşgeldiniz. Derneğimiz kurulduğu günden bu güne il ve ilçelerimizde gençliğimize sahip çıkıyor. Bu uğurda çok ciddi emek sarf ediyorlar. Tüm kardeşlerimize bu ulvi gayretten ötürü gönülden tebrik ediyoruz. Bizler de siyasi arena da sizlerin bir kardeşi olarak ortaokullarımızın ve imam hatiplerin önünün açılması, katsayı probleminin ortadan kaldırılması ve başörtüsü sorununun çözümü noktasında bir yol kat ettik fakat yolun başındayız. Daha el uzatacağımız milyonlarca gencimiz var. Sadece İmam Hatip okullarımıza değil tüm gençlerimize yardım etme ve yol gösterme adına gayret içerisinde olacağız. Derneğimiz bu manada üzerine düşeni bu zamana kadar yaptı, bundan sonra da yapacaktır. Bizlerde İmam Hatip davamızın her türlü sorunuyla ilgilenmek, Kocaeli’nde ve ülke genelinde her türlü gayreti birlikte yapacağız. Sadece okul açmak yetmiyor. Öğrencilerimizin niteliğini artırmak içinde birlikte çalışacağız. Her türlü maddi manevi destek için emek harcayacağız” diyerek sözlerini noktaladı. Konuşmaların ardından yaklaşık 2000 kişilik katılımcı, kültür alanında akşam namazını eda etti. Bakan Fikri Işık ise Gebze’deki başka bir programdan dolayı etkinliğe geç katıldı.

www.bizimkocaeli.com/haber/guncel/imam-hatiplilerin-iftarina-yogun-katilim/135356.html

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org