Basında KİHMED : KİHMED’in iftarına 2 bin kişi katıldı

KİHMED’in geleneksel iftar programı önceki akşam Sekapark alanında dernek merkezinin bahçesinde düzenlendi. Bakan Fikri Işık’ın da katıldığı iftara katılan yaklaşık 2 bin kişi orucunu birlikte açtı.

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği’nin (KİHMED), geleneksel mezunlar günü ve iftar programı önceki gün gerçekleşti. Sekapark Kültür alanındaki dernek merkezi bahçesinde düzenlenen programa yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

 

BAKAN DA KATILDI

Duygusal anların yaşandığı iftar programına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Tahir Büyükakın, KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, SP İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu, SP Derince İlçe Başkanı Halil Kayın ve çok sayıda misafir katıldı.

 

ÖNEMLİ İŞLER YAPILDI

Programın açılışında konuşan KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, “İmam hatiplilerin bu ülkede ne denli önemli işler yaptıklarının farkındayız. Bu başarıları birlik ve beraberlikle elde ettik” dedi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ise, program nedeniyle dernek yönetimine teşekkür etti.

 

KATSAYI SORUNU KALKTI

Özak’ın ardından konuşan milletvekili Mehmet Akif Yılmaz da, “KİHMED, kurulduğu günden bu güne il ve ilçelerimizde gençliğimize sahip çıkıyor. Kardeşlerimizi bu gayretlerinden ötürü tebrik ediyoruz. İmam hatiplerin önüne çekil setlerin kaldırılması için bizler de siyasi mecrada çalışıyoruz. Sadece imam hatip okullarımıza değil tüm gençlerimize yardım etme ve yol gösterme adına gayret içerisinde olacağız. Bizlerde imam hatip davamızın her türlü sorunuyla ilgilenmek, Kocaeli’de ve ülke genelinde her türlü gayreti birlikte yapacağız” açıklamasında bulundu.

 

SOHBET ETTİLER

İftar programının ardından katılımcılar Kurra Hafız Recep Çalışkan ile Kadir Dalca ve ekibi eşliğinde teravih namazı kılındı. Uzun muhabbet sofraları ve çay ikramı ile bir araya gelen konuklar unutulmaz bir gece yaşadılar. Serkan BORLAK

 

 

 

 

http://www.kocaeligazetesi.com.tr/kihmedin-iftarina-2-bin-kisi-katildi-640455h.htm

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org