İHL’liler geleneksel iftarda buluştu

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (KİHMED) iftar yemeği önceki akşam Seka Kültür Alanı’nda düzenlendi

 

Ayberk FIRAT – KİHMED’in düzenlediği geleneksel 28’inci mezunlar iftar yemeğine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Ak parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Sadet Partisi İl Başkanı Sinan Elderoğlu, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, yönetim kurulu, mezunlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.Davetliler arasında Kırgızistan’dan gelen stajyer öğrenciler de var.
İMAM HATİPLER SADECE OKUL DEĞİLDİR

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı, ikramlar dağıtılırken kuyruklar oluşan iftar yemeğinde ilk önce ilahiler eşliğinde özlem giderildikten sonra dualar edilip iftarlar açıldı. Açılış konuşması yapan KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, imam hatipler sadece okul değildir, insanlık tarihinin bugün ki hak ve batıl mücadelesinin adıdır imam hatipler, bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar diyen inancın azmin ve zaferin adıdır imam hatipler. İmam hatipler inşallah yeni ve adil bir dünya kuracak, Müslüman âleminde ortak kardeşlik kılacaktır. Şeklinde konuştu.

DERNEĞİMİZ ÇOK GÜZEL PROJELERE İMZA ATTIArdından söz alan Kocaeli Ak Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Derneğimiz Kurulduğu günden bu yana Kocaeli’nde özellikle son yıllarda imam hatip ortaokullarına ve liselerine sahip çıkma adına çok yoğun çalışma içerisindeler. Bu çalışmalarından ötürü gönülden kutluyoruz.13 yıldır verilen mücadelede belirli bir noktaya geldik. Derneğimiz çok güzel projelere imza attılar ve atmaya devam ediyorlar. Herkese teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

 

http://www.demokratkocaeli.com/guncel/ihlliler-geleneksel-iftarda-bulustu/

 

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org