İmam Hatipler Fedakarlıkla Kuruldu.

KİHMED üyeleri ile bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, imam hatiplerin imanlı insanların fedakarlıkları sonucunda kurulmuş okullar olduğunu belirtti

 

Süriye ÇATAK TEK – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği “KİHMED) üyeleri ile bir araya geldi. İzmit İmam Hatip Mezunu olan Işık, üyesi olduğu derneğin üyeleri ile uzun süre sohbet etti. İmam Hatiplerin Türkiye’de insanların kuruşları, küçük yardımları ile kurulan ve yürütülen okullar olduğunu ifade eden Bakan Işık, Türkiye’de şu anda İmam Hatiplerin devlet eli ile kurulduğunu kaydetti. KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak ise İmam Hatiplerin tüm mazlumların umudu olacağını kaydetti.

 

MAZLUMLARIN UMUDUYUZ

Çok sayıda katılımın olduğu toplantının açılış konuşmasını yapan KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, “İmam Hatipler sadece okul değil, insanın hak ve batıla karşı mücadelesidir. Okullarımız sadece Türkiye’nin değil, tüm mazlumların umududur” dedi. İmam Hatip okullarının büyük fedakarlıklarla kurulduğunu ifade eden Bakan Fikri Işık, “İmam Hatipler arpa, kuru, sattığı sebze, meyve parası ile kurulan ve yürütülen okullar. Devletin hiç İmam Hatip kurma misyonu olmadı. İmam hatiplilerin vebalı gibi bakılmasının önüne geçti. İzmit İmam Hatip’de okudum. İmam Hatipliyim demek bir ezilme nedeniydi. Ama şimdi İmam Hatipliyim demek bir gurur kaynağı oldu” dedi.

 

ÖZEL ÖNEM VERİYORUZ

28 Şubat’tan bugüne inanılmaz değişimler olduğunu ifade eden Işık, “Her bir kardeşimizin büyük gayretleri oldu. İmam Hatiplerin önünde hiçbir engel yok. Biz milletin evlatlarını sadece İmam Hatiplere gidenler olarak düşünmüyoruz. Bu ülkenin tüm evlatları bizim evlatlarımızdır. Onların bu ülkenin değerleri ile bezenmesi bizim görevimizdir. 4+4+4 ile İmam Hatip Ortaokullarını açtık. Şu anda Kocaeli’de İmam Hatip Ortaokulunda okuyanların sayısı 10 bin, İmam Hatip Lisesi’nde ise 10 bin 168 öğrenci okuyor. 12 ilçenin tamamında imam hatip ortaokulu ve lisesi var. Okullaşmayı İmam Hatiplere negatif ayrım yapanlara karşı özel önem veriyoruz” dedi.

 

ŞİDDETLE KINIYORUM

Diyarbakır’da HDP’nin mitingine yönelik saldırı ile ilgili açıklama yapan Işık, “Diyarbakır’daki eylemi şiddetle telhin ediyorum. O patlama bile bu projenin bir parçası. O patlama ile insanların iradesine ipotek koyulmak isteniyor” dedi.

 

http://www.demokratkocaeli.com/manset/imam-hatipler-fedakarlikla-kuruldu/

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org