Demokrat Kocaeli Gazetesi “KİHMED’e Eğitim ve Kültür Merkezi”

İzmit Kapanca Sokak’ta, Basın Müzesi’nin hemen üst kısmında yer alan Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Eğitim ve Kültür Merkezi hizmete açıldı

Emre ARKIN – Kısa adı KİHMED olan Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği, İzmit Kapanca Sokak’taki Eğitim ve Kültür Merkezi’ni hizmete açtı. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen açılış töreninde kurdeleyi, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Dr. Ali Yeşildal, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, KİHMED Başkan Yardımcısı Ali Bilgi ve KİHMED eski Başkanı Zafer Sevil kesti.

ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR
Protokol üyeleri daha sonra KİHMED Eğitim ve Kültür Merkezi binasını gezdi, binada eğitim gören öğrencileri ziyaret etti, başarılar diledi. Ardından gerçekleştirilen kahvaltı programında konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KİHMED’in çok önemli bir dernek olduğunu ve yaptığı hizmetlerden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Ayrıca tarihi evlerin restorasyonu ile İzmit’in ve bölgenin çok daha hareketleneceğini ifade etti.

BASIN MÜZESİ’NİN YANINDA
KİHMED Eğitim ve Kültür Merkezi, İzmit’in en eski yerleşim birimlerinden biri olan Kapanca Sokak’taki tarihi evlerden biri restore edilerek oluşturuldu. Basın Müzesi’nin hemen üzerinde yer alan tarihi binanın restorasyon çalışmasını İzmit Belediyesi gerçekleştirdi.

Eğitim ve Kültür Merkezi’nin içinde 5 ayrı sınıf yer alıyor. Merkezde imam hatip liselerindeki başarılı öğrenciler için takviye dersler, ilave eğitim programları, sohbet programları ile çok sayıda faaliyet düzenleniyor.

http://www.demokratkocaeli.com/manset/kihmede-egitim-ve-kultur-merkezi/

11350515_832827940133770_818206729406013635_n

 

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org