BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

İmam Hatiplilerin Vicdanı Sessiz Kalmayacak!

KİHMED (Kocaeli İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği) olarak bugüne kadar hep zulmün haksızlığın karşısında durduk. Her zaman milletimizin vicdanının olduğu yerden ses verdik. Çünkü biz vicdanıyla muhasebesini yapanın Hak yoldan ayrılmadığını bilen bir ümmet olarak İmam Hatiplerde yetiştik. Bugün yine vicdanların haykırdığı yerden sesleniyor, Muhammed Mursi, değerli alim Yusuf El Kardavi ve İhvanı Müslimin liderleri için verilen idam kararlarını kınıyoruz.

Biz Müslümanlar dünya hayatını geçici olarak görüyor, eceli takdir edenin Rabbimiz olduğuna inanıyoruz ki bu sebeple ölüm bizler için korkulacak bir durum değildir. Bizler için şehitlik ölümsüzlüktür. Peygamberlere komşu olmaktır. Unutmayalım ki dünya tarihinde nerede bir zulüm olduysa bu zulmü gerçekleştirenler abad olmamışlardır bundan sonra da olmayacaklardır.

Bizler inanıyoruz ki mücadelemiz için dünya ve ahiret ayrımı yoktur. Sadece bir alemden diğerine göçeriz ve yolumuza devam ederiz. Ve yine inanıyoruz ki Mısır halkının seçtiği lider Mursi’ye verilen bu haksız karar Allah’ın izniyle, bizlerin duası ve desteğiyle uygulanmayacaktır. Mısırlı kardeşlerimizin bu zulme karşe mutedil tavrı vicdanlarda karşılığını bulacak ve Allah’ın yardımı ile önümüzdeki yıllar adaletin tecelli ettiği yeni dönemlere vesile olacaktır.

Bu idam kararlarına ÖNDER, KİHMED ve tüm İmam Hatipliler olarak sessiz kalmayacak ve uygulanmaması için dualarımızla, faaliyetlerimizle destek olacağız. Zulmün asla devam etmeyeceğine olan inancımızla tüm İmam Hatip camiası olarak halkımızla beraber Mısırlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.
Allah inananların yardımcısıdır. 21/05/2015

Sabahattin YAMAK
Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org