RUHUMUZ ŞAHLANDIKÇA KİRLİ ELLERİN HEDEFİ OLDUK!

RUHUMUZ ŞAHLANDIKÇA KİRLİ ELLERİN HEDEFİ OLDUK!

Ankara’da meydana gelen ve 100’ün üzerinde kişinin ölümüne, 246 kişinin de yaralanmasına sebep olan patlama, bu ülkenin yüreğinde gerçekleşmiştir. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkesi ile aynı bedenin azaları olan bizler, bedenimiz güçlendikçe, ruhumuz şahlandıkça kirli ellerin daha çok hedefi olur hale geldik.

Türkiye büyüdü. Fakat Büyük Türkiye’nin varlığı bir kenara düşüncesine bile tahammül edemeyenler, Türkiye’nin ümmetin umudu haline gelmesi ile tuzakları ve planları alt üst olanlar, her zaman ki gibi “ölüm”den medet umdular. Dünyanın gözü Türkiye’nin üzerinde, dünya Müslümanlarının umudu Türkiye’dedir. Yaşadığımız acılar bizi yıldırmamalı. Zira sorumluluklarımız her geçen gün daha da artmaktadır.

İmam hatipliler, Türkiye’nin umudu olarak bu sorumluluktan üzerlerine düşeni her zaman yerine getirmiştir. Bundan sonra da yerine getireceğinden kimsenin şüphesi olmaması gerekir. Bu noktada bizler her türlü ayrışmanın ancak ümmet bilinci ile ortadan kalkacağını, tüm çatışmaların ancak bu şuurla sonlanacağını yeniden ve yeniden hatırlatmak istiyoruz.

Bu vesile ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, milletimize de başsağlığı diliyoruz.

KİHMED YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Sabahattin YAMAK

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org