Acımız Büyük

KİHMED BASIN AÇIKLAMASI

07.09.2015

“Acımız büyük…”

Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde kanlı terör örgütü PKK tarafından iki askeri aracın geçişi esnasında yola döşenen mayının patlatılması sonucu gelen haberler yüreğimizi dağlamıştır. Saldırıda şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

Otuz yılı aşkın bir zamandır kanlı eylemleriyle halkı kin ve düşmanlığa sürüklemek isteyen vahşi örgütün, hain planlar sergileyen PKK terör örgütünün bölgede kan kusturan, kin ve düşmanlığın yeşermesi için pusu kuran terör örgütünün tek amacı bu toprakları mayalayan kardeşliğin yok edilmesine yöneliktir. Dağ başlarında bin bir türlü hainlikle vatan evlatlarını öldürenlerle aynı safı paylaşan siyasi uzantılarının da bu yangına körükle gittiğini görüyor ve kendilerini nefretle kınıyoruz. Kendilerini bölge halkının temsilcisi konumda görenlerin dökülen kanlara, yakılıp yıkılan mallara, tarumar edilerek istikrarsızlaştırılan şehirlere karşı kayıtsız kalmasını ne bizim ne de tarihin unutmayacağını biliyoruz.

Şehit kanlarıyla sulanmış bu mübarek toprakların evlatları olarak, ülkemizin her şahlanma döneminde çeşitli hainliklerle geriletilmek istendiğini açıkça görmekteyiz. Seçim sonrası başlatılan bu kanlı propagandanın failleri dün olduğu gibi bugün de bellidir. Ülkemizin istikrarsızlaştırılması için elinden geleni ardına koymayan iç ve dış mihraklar, ellerinin altında bulunan vahşi piyonlarla kanlı senaryolarını sergilemektedir.

Şehit edilen her vatan evladının tertemiz naaşı karşısında acımız bir kat daha büyümektedir. Acımız ne kadar büyük olursa olsun vatanın ve milletin bekası için toprağa düşen her şehidin bizi birbirimize kenetleyeceğine inanıyoruz.

KİHMED

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org