KİHMED’ DEN TÜGVA’ya Ziyaret

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (KİHMED) Yönetimi, Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Yamak başkanlığında, aynı zamanda KİHMED yönetim kurulu üyesi olan ve TÜGVA Kocaeli Şubesi Başkanlığına seçilen Yusuf YazıcıI’ yı İzmit Kadıköy Mahallesinde bulunan vakıf merkezinde ziyaret ettiler. 

iyarette kısa bir konuşma yapan TÜGVA Başkanı Yusuf Yazıcı “Günümüzde gençliğin nasıl bir dezenformasyona maruz kaldığına yakından  şahit oluyoruz. Bir çok noktadan gençlerimizin dimağlarıyla oynanıyor. Gençlerimiz arasında bilinç kaymaları meydana geliyor. Kötü alışkanlıklar edinme konusunda savunmasız bir hale geliyorlar ve maalesef ailelerimiz çocuklarını, gençlerimizi korumada çaresiz kalıyorlar.

Bütün kötü alışkanlıkların, bilinç sapmalarının normalleşmeye başladığı çağımızda milli ve manevi değerlerine sıkı sıkıya sarılan bir gençlik yetiştirme düsturuyla hareket eden ve bu yolda tüm gayretiyle hizmet etmeye çalışan TÜGVA Kocaeli Şubesi Başkanlığı görevini şahsıma tevdi eden değerli büyüklerimize teşekkürlerimizi sunuyor, Yönetim Kurulumuz ile güzel hizmetlere imza atabilmeyi diliyorum.

KİHMED Yönetim Kurulu Başkanımız Sabahattin Yamak bey ve yönetim kuruluna nazik ziyaretleri, bu hizmetlerde verdikleri destek ile omuz omuza mücadele için ayrıca teşekkürlerimizi sunuyor, güç birliğimizin ilelebet devam etmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak ise konuşmasında özetle  “Aynı hedefe doğru koşarcasına hareket eden KİHMED ve TÜGVA geçmişimizden öğrendiklerimizi genç nesillere aktarma yolunda var gücüyle çalışmaktadır. İmtihanımızın daha ağır olduğunun farkında olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek adına hizmet etmeye gayret etmekteyiz. İnsanlığın geleceğinin gençlerin elinde olduğunun farkında olarak yaşanılan tüm olumsuzlukları gidermek, ahlak ve maneviyat dolu bir gençlik yetiştirmek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz, edeceğiz.

Gençliğe hizmet alanında Kocaeli’deki iki önemli kurum olan KİHMED ve TÜGVA kendisini yakından tanıdığımız Yusuf Yazıcı başkanlığında, bayrağı daha yukarı taşımak adına her daim güç birliği halinde olacaktır. TÜGVA Kocaeli Şube Başkanlığına seçilen Yusuf Yazıcı  kardeşimize bu önemli görevinde başarılar diliyor, tüm çalışmalarda önceden olduğu gibi bir ve beraber çalışacağımızı beyan ediyoruz.” dedi.

Daha sonra KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak ve Yönetim Kurulu TÜGVA Başkanı Yusuf YAZICI ile birlikte TÜGVA Merkezini gezerek yapılan çalışmalar ve gerçekleştirilen projeler ile ilgi bilgi aldılar.

 

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org