Menfur Saldırıyı Kınıyoruz

Menfur Saldırıyı Kınıyoruz

Ülkemizdeki birlik ve beraberliği hazmedemeyen şer odakları bayram sevincini yaşadığımız şu mübarek günlerin ertesinde bir kez daha kanlı yüzünü göstererek hain planlarını sergilemeye başlamışlardır. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen vahşi terör saldırısı 31 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yüzlerce vatandaşımızın da yaralanmasına sebep olmuştur.

Tarihimizin hemen her safhasında örneklerine rastladığımız bu provokasyonların, dün olduğu gibi bu günde aynı şer odaklarına hizmet ettiği ortadadır. Ortadoğu’yu kan ve gözyaşına boğan, Irak, Mısır ve Suriye’de iç karışıklıklara sebep olan bu kirli senaryolar aynı fitne ateşini bu toprakların üstüne salarak kardeşlik hukukumuzu zedelemenin hesabını yapmaktadır.

Suruç’ta yaşanan bu menfur saldırı belli bir kesime değil Türkiye’nin tamamına yönelik yapılmış bir saldırıdır. Dolayısıyla bugün dayanışma günüdür. Kenetlenmenin bir ve beraber olmanın günüdür. Bu saldırıyı bahane ederek ülke birliğini ateşe sürükleyenler verilecek en güzel cevap teröre, şiddet ve kötülüğe karşı ortak duruş sergilemekten geçecektir. Bu hassasiyet dolayısıyla, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu kirli oyunlar karşısında siyasetçisinden medyasına, sivil toplum kuruluşlarından meslek örgütlerine kadar bütün toplum kesimlerinin sağduyu safında birleşmesi elzemdir.

Şer odaklarının taşeronluğunu yaparak Türkiye’yi karanlığa teslim etmek isteyenlerin kurdukları her tezgâh bu aziz milletin irfan ve basiretiyle dağılmış ve dağılmaya da devam edecektir. Bu duygular vesilesiyle Suruç’ta yaşanan bu menfur saldırıyı şidetle kınıyor ve lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlerin ailelerine Allah’tan sabır ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Sabahattin YAMAK

KİHMED Yönetim Kurulu Başkan

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org