KİHMED Mursi için mektup yolladı

Demokrat Kocaeli Gazetesi

 

Mısır’ da haksız yere idama mahkum edilen Muhammed Mursi ve arkadaşları için Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (KİHMED)İzmit Merkez Postanesinin önünde eylem düzenledi.Dernek üyeleri eylem sonrası Mısır yetkililerine Mursi için mektup yolladı

 

Selin BECER – Mısır’da darbeci Sisi yönetimi tarafından haksız yere idama mahkum edilen Muhammed Mursi ve arkadaşları için, KİHMED İzmit Merkez postanesi önünde eylem gerçekleştirdi. Eylemde Mısır yönetimini uyaran dernek üyeleri eylemin ardından eyleme katılanlarla birlikte, Mısır’daki Cumhurbaşkanlık Sarayı’na, Adalet Bakanlığına ve Ezher Üniversitesine, Mursi ile arkadaşlarının uğradığı haksızlıkları, idamların uygulanmasıyla Mısır’da yeni bir kargaşa ve çatışma döneminin başlayacağı uyarısını dile getiren bir mektup gönderdi.

 

ÖZGÜRLÜKLERİ İADE EDİLSİN
İzmit Merkez Postanesindeki eylemde açıklama yapan KİHMED Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Yamak,‘Türkiye Müslümanları için çok önemli bir ilim ve irfan ocağı olan İmam- Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak, Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilen idam kararı karşısında büyük üzüntü ve endişe içerisindeyiz. Bu kararların hukuksuz olduğunu ve adaletin bir an önce tecelli etmesi gerektiğini düşünüyoruz.Verilen idam kararlarının uygulanması Mısır’da yeni bir kargaşa ve çatışma döneminin başlamasına sebep olacağı gibi nesiller boyu etkisini sürdürecek düşmanlıkların tohumunu atacaktır. Bütün Müslümanların beklentisi Mursi ve arkadaşları hakkında idam kararının kaldırılmasını ve özgürlüklerinin iade edilmesini istiyoruz’ diye ekledi. Açıklamanın ardından dernek üyeleri postaneden Mısır yetkililerine mektup yolladı.

 

kihmedpostane2

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Resmi Web Sayfasıdır. Bütün Hakları Saklıdır.
Cedit Mah. Bulutlu Sok. No:9/7 İzmit / KOCAELİ • Tel: 0 262 321 02 320 / 324 16 71 • bilgi@kihmed.org